Kim jestem?

Nazywam się Magda Kowalska, jestem magistrem dietetyki . Ukończyłam studia na Gdański, Uniwersytecie Medycznym. W czasie studiów zdobywałam wiedzę z zakresu żywienia w różnych jednostkach chorobowych. Doświadczenie w pracy z pacjentem uzyskałam w poradniach i szpitalach w trójmieście oraz prowadząc warsztaty edukacyjne dla młodzieży.

Swoją pracę dyplomową poświęciłam jakości życia dzieci i młodzieży z cukrzycą. Temat ten jest mi szczególnie bliski, ponieważ to właśnie poprawa jakości życia moich pacjentów jest dla mnie nadrzędną wartością i celem. Uważam, że radość życia można odnaleźć niezależnie od stanu zdrowia, jeśli nauczymy się kontrolować chorobę i własne reakcje. Z tego powodu nastawiam się przede wszystkim na słuchanie i poznawanie moich podopiecznych. Tylko znając i rozumiejąc ich problemy oraz sposób myślenia jestem w stanie dostosować zalecenia do trybu życia, upodobań i preferencji.

Główne dziedziny moich zainteresowań w temacie dietetyki to żywienie w cukrzycy, zaburzeniach hormonalnych oraz zaburzeniach odżywiania. Interesuję się wpływem żywienia na psychikę, a także wpływem psychiki na żywienie. Uważam, że równie ważne, jak dbanie o ciało i nawyki zdrowotne, jest dbanie o rozwój i spokój umysłu.

Podczas studiów poznałam wspaniałych lekarzy. Z wieloma z nich współpracuję do dziś. I tak np. w określonych sytuacjach współpracuję z chyba najlepszym ginekologiem endokrynologiem i na podstawie badań zrobionych przez ginekologa endokrynologa jestem w stanie stworzyć jeszcze lepszą dietę.

Lightlife

Obecnie prowadzę poradnię Lightlife we Wrocławiu. Celem mojej działalności jest pomoc pacjentom w dążeniu do zdrowia i wdrożeniu zdrowych nawyków odpowiadających ich potrzebom, które zostaną z nimi już na stałe. Pomagam w odnalezieniu się w stanie choroby wymagającej specjalnego żywienia, dążąc do jak największej poprawy jakości życia. Prowadzę również warsztaty dla firm, na których przybliżam słuchaczom tematykę work-life balance i zarządzania czasem kontekście higieny zdrowia i nawyków żywieniowych.

Kontakt

Zapraszam do kontaktu!